U cilju povećanja sigurnosti svih sudionika u prometu, u Širokom Brijegu je na tri lokacije realiziran projekt modernizacije i dodatnog osvjetljavanja pješačkih prijelaza. Riječ je o sustavu za signalizaciju i osvjetljenje pješačkih prijelaza s APL rješenjima, koji doprinosi većoj razini sigurnosti primjenom suvremenih tehnologija za zaštitu pješaka. Moderna signalizacija postavljena je na tri lokacije na magistralnoj cesti M-6.1: na pješačkom prijelazu kod Osnovne škole na Kočerinu te na dva pješačka prijelaza na Trnu, odnosno na onome kod ulaza prema područnoj školi te na prijelazu u blizini skretanja za Vagan. Novi pješački prijelazi opremljeni su LED prometnim znakovima s pozadinskim osvjetljenjem, što vozačima omogućava pravovremeno uočavanje pješaka, posebno u noćnim satima i u uvjetima smanjene vidljivosti. Grad Široki Brijeg je u suradnji s JP Ceste Federacije BiH d.o.o. Sarajevo realizirao ovaj projekt, koji je jedan od nekoliko planiranih u ovoj godini u suradnji s ovim javnim poduzećem. Također, Grad Široki Brijeg planira i na drugim lokacijama, koje se pokažu kao najprikladnije, odnosno koje pješaci najviše koriste, postaviti istu vrstu signalizacije s ciljem dodatnog povećanja sigurnosti u prometu. Ovakva rješenja omogućuju vozačima pravovremenu reakciju, čime se smanjuje rizik od prometnih nesreća. Poseban naglasak stavljen je na zaštitu najranjivijih sudionika u prometu – djece, starijih osoba i osoba s otežanim kretanjem. Modernizacija prometne infrastrukture predstavlja značajan iskorak u povećanju sigurnosti pješaka te stvaranju sigurnijeg i funkcionalnijeg urbanog okruženja. FB: Grad Široki Brijeg Navigacija objava 15. svibnja- dan boli, šutnje i najvećeg hrvatskog stradanja Vlado Dapčević priznao da su kod Maribora strijeljali 30 000 ustaša: “Ustaše smo streljali, a četnike sudili”!