Predstavnici Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske nazočili su obilježavanju 32. obljetnice razmjene 294 bugojanska logoraša iz logora NK Iskra, koji su nakon više od osam mjeseci zatočeništva u logorima Armije RBiH dočekali slobodu.
Obilježavanje je i ove godine okupilo obitelji poginulih i nestalih, predstavnike braniteljskih udruga, dužnosnike i građane, uz ponovno upućen poziv na istinu, pravdu i dostojanstveno sjećanje na stradanje bugojanskih Hrvata.
Program obilježavanja započeo je polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća na spomen-obilježju u gradskom katoličkom groblju Sultanovići, gdje je odana počast poginulim, nestalim i svim stradalim Hrvatima Bugojna. Nakon toga u župnoj crkvi sv. Ante Padovanskoga služena je sveta misa koju je predvodio fra Emanuel Josić, definitor Franjevačke provincije Bosne Srebrene.
FB: Središnji državni ured za Hrvate izvan RH